DESATORO

„DESATORO“, ktoré som pre Vás vytvorila je kľúčom k zdravej a krajšej pleti. Ak po nej túžite aj vy, nevyhnutnosťou je dodržiavať všetky body. V nasledujúcich riadkoch vám vysvetlím, prečo.

1

Poznám svoj typ pleti a podľa toho si vyberám kozmetiku

Nie je vôbec žiadnou náhodu, že tento bod je hneď na prvom mieste. Vďaka tomu, že poznáte svoju pleť si viete vybrať vhodnú kozmetiku a dáte jej presne to, čo si žiada. V opačnom prípade si len veľmi ťažko kúpite to „pravé orechové“. Ak aj vy patríte ku skupine ľudí, ktorá si kupuje výrobky podľa vône, či balenia, je na čase zmeniť prístup.

2

Pleť si čistím každé ráno

Ak ste si doteraz umývali pleť iba čistou vodou, úplne tomu rozumiem. Robila som to rovnako, a roky. Rannému čisteniu som absolútne nevenovala pozornosť. Ak som si večer pleť vyčistila, na čo by som to robila aj ráno? Odpoveď je úplne jednoduchá! Počas noci, rovnako ako počas dňa sa na pleti tvorí maz, vylučujú sa škodlivé látky a na pokožke končia aj baktérie z vankúša. V tomto prípade iba voda nestačí. Ideálne a veľmi rýchle sú ranné čistiace masky, ktoré pleť pripravia na nový deň. Použiť môžete aj kozmetiku, ktorou sa odličujete večer.

3

Mám vlastný uteráčik na tvár (vždy čistý)

Verte mi, je to viac ako dôležité! Počas dňa si do uteráka možno utriete ruky s vedomím, že ste dostatočne spláchli mydlo, použiť ho môžu aj ostatní členovia domácnosti. V uteráku sa množia baktérie, ktoré si týmto spôsobom raz dva prenesiete na pleť. Práve preto je vždy čistý a vždy len váš uterák nevyhnutnosťou. Meniť ho môžete podľa potreby, ideálne 2 – 3x do týždňa. Myslite tiež na pravidelnú výmenu posteľnej bielizne.

4

Používam denný krém + SPF

Áno, každá pleť si vyžaduje tento typ starostlivosti, dokonca aj tá mastná! Denný krém nám počas dňa zabezpečí potrebnú hydratáciu, udržiava maz pod kontrolou a pokožku chráni pred vonkajšími vplyvmi. Kombinácia denného krému s SPF okrem iného ochraňuje pokožku pred vysušovaním zo slnečných lúčov a tým pomáha predchádzať predčasnému starnutiu.

5

Pleti sa dotýkam čistými rukami

Treba niečo dodať? Všetci totiž dobre vieme, že keď sa niečoho chytíme, baktérie sa nám okamžite nalepia na ruky. Ak aj vy máte zvyk dotýkať sa pleti počas dňa, skúste sa to odnaučiť, prípadne používajte antibakteriálne gély na ruky.

6

Pijem dostatok vody a vyhýbam sa cukru

Voda je veľmi dôležitá nielen pre pleť ale aj pre naše telo. Dodržiavanie pitného režimu môže byť cestou ku zdraviu, ktoré sa nám častokrát odráža na našej tvári. Pokiaľ nepodáme telu dostatočný príjem tekutín, pokožka sa môže stenčovať, pretože bude dehydrovaná. Objavia sa vrásky, pleť je ochabnutá, vysušená a často sa aj olupuje. A prečo je dôležité vyhýbať sa cukru? Pretože prispieva k prekyslovaniu organizmu! A to je živná pôda pre rozmnožovanie plesní, baktérií či vzniku akné a zápalových procesov!

7

Každý večer si dôkladne pleť odlíčim

Ak sa vám ešte nikdy nestalo, že ste išli spať bez odlíčenia, obdivujem vás a tlieskam! Priznám sa, že mne sa to už pár krát podarilo. Prišla som v noci domov, unavená... Posledné, na čo som myslela bol môj beauty rituál. Moja pohodlnosť sa okamžite odzrkadlila na pleti v podobe upchatých pórov. Niet sa čomu čudovať. Pokožka počas noci vylučuje maz aj nečistoty. Dbajte na to, aby ste si každý jeden večer svoju pleť pripravili na regeneráciu. Odstráňte z nej všetko zlé, čo sa na ňu počas celého dňa dostalo. Verte, že sa vám poďakuje v podobe zdravšej pleti.

8

Tvár si umývam vlažnou – studenou vodou

Studená či vlažnejšia voda ráno naštartuje nielen pleť, ale aj celý organizmus. Dokonale nás nakopne na nový deň. Neustále umývanie pleti teplou vodou vedie k jej vysušenie, následne k podráždeniu, svrbeniu a tiež predčasnému starnutiu.

9

Odličujem sa šetrne k svojej pleti, nenaťahujem ju a nedráždim

Čím skôr sa začneme starať o pleť šetrne, tým to bude pre ňu lepšie. Ak ju budete každý večer naťahovať a „drhnúť“, koledujete si o zbytočné vrásky. Predchádzajte tomu a oddiaľte proces starnutia. Pri odličovaní pleť zľahka premasírujeme, čo zabezpečí jej prekrvenie a naviac ju šetrne zbavíte všetkých nečistôt. V prvom kroku odličovania odporúčam používať oleje!

10

Používam nočný krém alebo olej

Postarajú sa o pleť počas noci, kedy naše telo oddychuje. Nočné krémy majú oproti denným bohatšiu štruktúru, zabezpečujú regeneráciu pokožky a rovnako jej výživu. Olejov sa vôbec nemusíte báť. Ak neznesiete pocit mastnejšej pleti, skúste ho aplikovať na nočný krém. Oleje obsahujú obrovské množstvo vitamínov aj mastných kyselín. Poviem vám, pocit po nanesení oleja na vyčistenú pleť je balzamom nielen pre pleť, ale aj pre dušu.

Verím, že dodržiavanie všetkých desiatich bodov vám zabezpečí nie len krajšiu a zdravšiu pleť, ale rovnako vám pridá na sebavedomí, keďže viem ako na nás vplývajú rôzne pleťové „nedokonalosti“. Ja sama sa riadim všetkým, čo som vám sem napísala.

Idete do toho aj vy?

Mám otázku